Megnéztem a Vasember 2.-t. Úgy volt, hogy Berci mondta, hogy nézzük meg, én meg mondtam, hogy még az elsőt sem láttam. Úgyhogy gyorsan megnéztem. És a várakozásaimmal ellentétben frankón beszippantott a film. Tetszett Tony Stark, tetszett hogy még MacGyvernél is kreatívabb és több lóvéja van és a hologramok között mászkált a pincéjében, meg hogy amikor kidolgozza, hogy repüljön, felkenődik a falra. Én úgy éreztem, hogy komplett volt az a sztori, a többi szuperhős filmhez képest pedig szuperszórakoztató. De én ugyebár most a 2. részről írok.
Amikor megláttam a szereplők listáját, hát uuuuaaaaaaa le fog szállni a hajam a fejemről, olyan jó lesz - gondoltam. Robert Downey maradt, jött még hozzá egy kis Mickey Rourke, egy csipet Samuel L. Jackson, Scarlet Johansson... és a moziban meglepetten vettem észre Sam Rockwell nevét, aki szintén nem rossz színész, enyhén szólva :) És akkor bamm, egy kis AC/DC és here we come!
Csakhogy! Kb. 45 percen keresztül nem történt semmi. Nagyon gáz, ha egy filmen az időt nézed, pláne moziban, pláne az Iron Man-en, pláne ilyen szereplőgárda mellett. A probléma az lehetett, hogy a naccerű látványvilág mellett nem volt kedvük az alkotóknak forgatókönyvet készíteni. Hiába történnek mindenféle figurázások (konkrétan megmondani is nehéz, hogy mi volt az elején, annyira jelentéktelen volt), azért az sem lett volna rossz, ha mindez egy viszonylag épkézláb történetre van felfűzve.
Tony Starktól el akarják venni kedvenc álruháját, de ő meg nem akarja odaadni az állambácsinak, mert fél hogy mindenféle rosszra használnák, de Sam Rockwell, a kis barnítókrémes, aki az állami fegyveres szenátus valamilyen embere, mindenképp meg akarja szerezni a cuccot. Közben a leírhatatlanul kinéző Mickey Rourke (orosz tudós, muhaha, testhezálló szerep :D:D) ki akarja csinálni Tony-t, mert Tony apja nyomorba döntötte az ő apját, aki szintén fizikus/mérnök volt. Készít egy rendkívül feka flexibilis-áramos-ostort, és ezzel tör Tony életére, aki valamiért egy kicsit autóversenyző is pár perc erejéig (God knows why). Emellett Gwyneth Paltrow, az újonnan kinevezett elnökvezérigazgatónő felveszi a Stark céghez Scarlet Johanssont, aki minden körülmények között szúrósan néz, és előszeretettel terít le férfiakat azzal a módszerrel, hogy a lába közé veszi a fejüket, majd földre rántja őket. Ő amúgy a kopasz feka kalóznak kinéző Samuel L. Jackson által irányított Shield embere, azt hiszem, szóval elvileg pozitív figura, akit a Shield küldött Stark mellé, hogy megfigyelje őt, de igazából egy az egyben ki lehetett volna hagyni a filmből. Közben Sam Rockwell kilopja Mickey-t a börtönből, akit azért csuktak le, mert hogy bántani akarta Tony-t. Arra kell neki az orosz tudós, hogy segítsen ájronmenre hajazó robotokat gyártani, hogy legyen sok pénze és ő legyen az ász. Közben Tony vérében meg magas a toxikus cucc, néha mered maga elé és ilyen inka tetkónak tűnő csíkok borítják be a testét, mert az az elem, amivel a mellkasában lévő mini-atomreaktor működik, nem egészen hatékony. De egy részecskegyorsító összebarkácsolásával és apja túlvilági útmutatásaival megoldja valahogy ezt a problémát is.Ugye hogy kicsit követhetetlen és kicsit sűrű a dolog? Mennyivel jobb lett volna fele ennyi szereplő és fele ennyi történetszál, ami tisztességesen ki van dolgozva...
A zene jó, Tony Stark laza és okos, van kis szerelem is Pepperrel, vannak benne szép autók, fényes, nagyon hűvös fémből készült robotok, meg aszfaltszaggató akciójelenetek, és mégis valahogy üres a dolog. Mekkora ellentmondás már.. Pedig igaz. Vártam a nagy harcot a végén, hogy Iron Man és a pajtása majd jól megküzdenek Mickey Rourke-robotemberrel, és közben csak egy kis pukkanás volt az egész.. Nade mindegy, kétség nem fér hozzá, hogy nemsoká támad a 3. rész, hátha addigra sikerül egy kicsit megreformálni a dolgokat, mert ez még nem volt elég ahhoz, hogy kiszeressek Iron Man-ből, csak mostmár nem pörgök majd be, ha meglátom a trailert a tévében.
Plusz egy rajz ami tetszik, nem illik szerkezetileg sehova, csak úgy berakom most ide.