2010. április 4., vasárnap

Filmözön

A tavaszi szünet nagyban megdobja a filmnézési statisztikámat, így gondoltam írok egy összefoglalót a megkukkantott filmekről, és hogy mennyire nézésgyanúsak a blogszerkesztőtársak és persze a Ti számotokra. :)

Bibliotheque Pascal (2009) 
 rendezte: Hajdu Szabolcs

Mona Paparu magyar nemzetiségű román állampolgár. Megismerkedik a tengerparton kislányának gazdag képzeletű, de kissé együgyű apjával Viorel-lel, akinek álmában kivetülnek a gondolatai. Miután a férfi meghal, Mona egyedül nevelgeti kislányát. Magukat bazári bábszínházazással tartja fenn, míg nem Paparu megkéri, hogy utazzon vele egy külföldi klinikára mert súlyos beteg.
Mona egy jósnőre hagyja a gyermekét és elindul Paparu-val, de hamar kiderül, hogy a férfi lányokkal kereskedik, és bizony Mona-t is eladta. A lány egy különös, irodalmi kávéháznak álcázott bordélyházba kerül, ami a Bibliotheque Pascal. Pascal egy kissé fura, bohóc szerű figura, aki a klienseinek külön téma szerint csoportosítja a kurváit. Mona például először Jead D'Arc-ként tündököl, majd szépen lassan más szerepet is megismer.
Odahaza a jósnő könnyű pénzt akar kovácsolni Mona kislányának apjáéra hajazó képességéből, mert az ő álmai is kivetülnek. Ám az első alkalommal a kislány álmai a londoni kupiig masíroznak, és kiszabadítják az anyját.
Aki aztán hazatér, hogy a lányát megóvja az államigondozásbakerüléstől (szép szó). Hogy az egész kitaláció, vagy Mona valóban különös események részese volt.. És hogy a kislány visszakerül-e az édesanyjához.. Nos ezekre nem válaszolok, nézzétek meg. A magyar filmgyártás egyik szerintem legötletesebb alkotása idén.

A véleményem róla az, hogy abszolút nézős. Meglepő, és fordulatos. Kezdetben nem is gondolná az ember, hogy meddig jut el Mona, és a története, és hogy aztán hova süpped vissza. A teljesen furcsából a happy end felé vezető úton is elkísér a kétség, hogy az egész csak egy fura fantáziaálom volt. Nem tudom leírni rendesen, de valami varázslatos ez a film. Imádtam. 


Harold és Kumar 1-2


Hőseink full idióták. Harold egy koreai-származású aktakukac, míg Kumar egy indiai orvos-dinasztia várományosa, okos, és tehetséges, de akkora füves, mint ide Buda. 

Ők ketten eldöntik egy durva tépés után, hogy éhesek, és nekik a tökéletes kaja kell, bizony, az pedig nem más, mint a White Castle hamburgere. Hát elindulnak, egy fura kéjutazásra, ami tele van őrült füves, baszós, hányós poénokkal, és igazi, jó magyarításokkal. Fergeteges! Igazi road-movie. És a film nem mellőzi Niel Patrick Harris-t sem, aki mint Niel Patrick Harris szerepel. 




A második részben a srácok Amszterdam-ba tartanak, de Kumar füstmentes vízipipáját terrorista-támadás gyanúsnak ítélik és a fiúkat bezárják Guantanamo Bay-be, ahonnan megszöknek, de segítséget kell kérniük valakitől. Ez a valaki pedig az a srác, aki el akarja venni feleségül Kumar szívszerelmét. Így hát ismét útnak indulnak a srácok, megint road-movie, ezúttal egy esküvőt akarnak megakadályozni. Sokkal jobb mint az első rész, ami szintén kurva jó volt, de itt Niel Patrick Harris sokkal többet szerepel, és a srácok is őrültebb szitukba kerülnek mint azelőtt. 

IMÁDOM. IMÁDOM!!


Czukor-show
rendezte: Dömötör Tamás


A port.hu-ról: 

Egy fiktív országos televízió kibeszélő-showjába érkezik egy vidéki férfi és "sleppje". A téma: "Ma rendbe hozom a családomat". 


A társaságot a férfi hat éve nem látott húga hívja össze. El nem mondott érzések, ki nem beszélt fojtások mozgatják a kompániát, csak az alig felnőtt szerető látja aztán tisztán a helyzetet.

A film két drámát mutat be egyszerre. Egy szerelmi háromszög szomorú történetét Füst Milán: Boldogtalanok című színműve alapján, illetve a "dráma drámáját", hogy egy családi tragédia hogyan válik árucikké és médiaeseménnyé, ha a kényelmetlen "utó- és mellékhatásoktól" megszabadítják a befogadót. Ehhez érkezik egy nyugat-európai befektető, hiszen a kelet-európai médiapiac csábos befektetés, gazdaságilag mindenképpen. Más meg úgysem számít.




Ennek a filmnek nem mernék magamtól sztorileírást írni, ezért linkeltem a Port.hu-n talált, egészen találó kis összefoglalót. 
Dömötör Tamás filmje igazából olyan amilyenek a kibeszélőműsorok. Hasonló érzést is ad. Ilyen műsor-a-műsorban. Nem ad feloldozást, és nem is old meg semmit, kritikának kevés, ellenben szórakoztat. Mert az ilyen Maunika-só is ilyen. Elmondják a befejező monológot, és hazamegy mindenki, és boldog. Másnap már más probléma kerül előtérbe, és kész ennyi, ilyen a Világ. Ennek ellenére marhára feszült lesz a röhögtető stand-up-olás után. Egyszerűen már várod, hogy ki lesz halott, kinél lesz a pisztoly. A baljós nevű Bay Nóra, vagy Mónika? Vagy talán Imre Béla? Ki lesz az, akinek túl sok lesz a Show? 
Egy valaki nem tetszett benne, és kövezzetek meg, de Czukor Milán. Miért? Mert semminek sem a paródiája, nem képernyőre való a megjelenése, és egy ilyen filmbe elvártam volna egy minimum Balázs jellegű kikent ficsúrt, aki a végén kiszarja a spanyol viaszt, hogy ez beteges, hagyják abba, de aztán mégis megerőlteti magát. De nem. Czukor Milán nekem nem jött be. Nem adta úgy az ívet, ahogy pl. Balázs adná. Kevés volt cukkolni, művi volt, akárminek is szánták. 
De mondom, ez nem veszi el a filmtől azt a nagyon nagy erősségét, hogy megfogja a nézőt, és gyomronvágja az igazsággal. Árpa Attila angolja is kiverte a biztosítékot, de ő élethűen adta a hülye öntelt médiamogul-várományost. Jó film volt na! És bőven nézős kategória bárkinek, aki ismerős a kibeszélő-sós-témában. :)


Hogy neveld a sárkányodat


Idén az első animációs film amit a Dreamworks-től láttam, és hát az abszolút befutó. 


Hablaty viking legény, de elég szerencsétlen. Még nem ölt sárkányt. Anélkül meg nem viking-a-viking.
Egyik nap a hatalmas csata hevébe, különös hálóvetőjével elejt egy mítikus Éj-fúriát, de megölni nem tudja. Innentől kezdve kitalálható, hogy Hablaty és Fogatlan összebarátkoznak, ezt a falu megtudja, és Fogatlan arra használják fel, hogy eljussanak a sárkányok fészkéhez, ahol epikus küzdelemben legyőzik az óriás sárkányt, ami a többi sárkányt uszította az embereket ellen, és az élelmükért. Fogatlan és Hablaty ráébresztik a falut arra, hogy a sárkányok nem rosszak, és nem is gonoszak, csak meg voltak béklyózva az óriási sárkány által. De hőseink persze megölik, Hablaty lábának árán is. Innentől új éra következik a falu történetében, ugyanis innentől kezdve ők lesznek azok a vikingek akik sárkányokon lovagolnak..

Hogy miért szeretjük? Mert Gerard Butler volt Hablaty faterjának a szinkronja. Hoppá! Azon túl pedig Fogatlan miatt.



HÁT NEM ÉÉÉÉDI? Olyan mint egy macska egyébként.

A trailer:

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése